Ел башыннан бирле хезмәтне саклау һәм техника куркынычсызлыгы өлкәсендә таләпләрне бозган өчен 6,4 миллион сумнан артык штраф салынды

2017 елның 8 ноябре, чәршәмбе

Төзелеш – җитештерүдәге иң куркыныч тармакларның берсе, шуңа бәйле рәвештә хезмәтне саклау таләпләренең бозылуы актуаль булып санала һәм хәл итүне таләп итә. Шуңа күрә ТР Дәүләт төзелешен күзәтү инспекциясе үзенең эшчәнлегендә төзелеш тармагында хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы кагыйдәләрен бозуны кисәтү, ачыклау һәм чикләү эшенә зур игътибар бирә.

2017 елның 7 ноябренә карата хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы өлкәсендә таләпләрне бозган өчен административ җаваплылык турында гомуми 6 млн 486 мең сумлык 240 карар (аның 123се – кисәтү) чыгарылды.