Казан ш. һәм Азнакай ш. социаль ипотека программасы буенча төзелгән торак йортлар ярашлылык турында бәяләмә алды

2018 елның 12 октябре, җомга

Казан ш. һәм Азнакай ш.т.п. социаль ипотека программасы буенча төзелгән торак йортлар ярашлылык турында бәяләмә алды

Казан ш. Киров районындагы "Салават күпере" торак районында торак булмаган биналары булган 11-3 номерлы 18 катлы торак йорт 2018 елның 12 октябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясеннән ярашлылык турында бәяләмә алды, аның гомуми мәйданы 32711,5 кв. метр тәшкил итә. Татарстан Республикасының Азнакай муниципаль районында Көньяк-көнчыгыш торак микрорайонындагы Просторная ур., 8 адресы буенча урнашкан 60 фатирлы 5 катлы йортка да ярашлылык турында бәяләмә бирелде. Объектның гомуми мәйданы – 4618,8  квадрат метр. Объектны төзүче оешма – "Дәүләт торак фонды" коммерциясез оешмасы.

ТР ДТКИ матбугат хезмәте