Казанның "Салават Күпере" микрорайонындагы социаль ипотека йорты ярашлылык турында бәяләмә алды

2018 елның 23 октябре, сишәмбе

2018 елның 23 октябрендә Казанда Киров районының "Салават Күпере" торак районында Нурихан Фәттах урамы буенча торак булмаган урыннары булган 8-1 номерлы 19 катлы торак йорт төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектының техник регламентларның (нормаларның һәм кагыйдәләрнең), бүтән норматив хокукый актларның һәм проект документациясенең таләпләренә, шулай ук капиталь төзелеш объектының энергетика нәтиҗәлелегенә карата таләпләргә һәм кулланыла торган энергетика ресурсларын исәпкә алу җиһазлары белән тәэмин ителүенә карата таләпләргә туры килүе турында ТР Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясеннән бәяләмә алды. Йортның төзүчесе булып "Дәүләт торак фонды" КО тора, объектның гомуми мәйданы – 27302,6 кв.м. 2018 елның октябрендә Татарстан Республикасы Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясеннән шул ук микрорайонда 11-3 номерлы торак йортка ярашлылык турында бәяләмә бирелгән иде.