Иннополиста арендалы торак йортлар ярашлылык турында бәяләмә алды

2019 елның 5 августы, дүшәмбе

Татарстан Республикасының Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе тарафыннан 10 катлы 1 нче һәм 18 нче йортның 2 нче номерлы торак корпусларына төзелгән, үзгәртеп корылган капиталь төзелеш объектларының проект документларының таләпләренә, шул исәптән энергетика нәтиҗәлелеге таләпләренә һәм капиталь төзелеш объектының энергия ресурсларын исәпкә алу җайланмалары белән тәэмин ителеше таләпләренә туры килүе турында бәяләмә бирелде.

Объектны «Татарстан Республикасы Президенты карамагындагы Дәүләт торак фонды» коммерцияле булмаган оешмасы төзи. Яңа йортларның мәйданы 3750,8 һәм 9840,5 кв. метр тәшкил итә. 166 фатир әзер.  Әлеге йортлар Иннополис шәһәрендә эшләүче кешеләргә арендага бирү өчен каралган.