Татарстанның Дәүләт төзелеш күзәтчелеге инспекциясе башлыгы Төбәк органы хезмәткәрләре өчен семинар-киңәшмә уздырды

2018 елның 29 октябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасының ДТКИ башлыгы Василий Кудряшов Төбәк бүлеге хезмәткәрләре өчен "Дәүләт төзелеш күзәтчелеге системасын камилләштерү" темасына семинар-киңәшмә уздырды.

Чарада шулай ук Инспекция башлыгының беренче урынбасары Ильфарт Сафиуллин, хокук идарәсе башлыгы Шамил Раимов, төзелеше тәмамланган объектларны кабул итүгә күзәтчелек һәм өлешле төзелеш өлкәсендә контроль бүлеге башлыгы Инна Кәримова, җыелма анализ бүлеге башлыгы Светлана Вишнякова катнашты.

Киңәшмәдә 2018 елның 3 августындагы 342 нче федераль закон нигезендә Шәһәр төзелеше кодексына кертелгән үзгәрешләргә бәйле рәвештә дәүләт төзелеш күзәтчелеген гамәлгә ашыру тәртибе һәм методикасы турында сөйләделәр.

Шулай ук очрашу кысаларында Инспекция үсешенең төп векторлары билгеләнде. Василий Кудряшов хезмәткәрләрнең башкару дисциплинасына һәм гамәлгә ашырыла торган күзәтчелек сыйфатына игътибар бирергә кушты.

Чыгыш ясаучы затлар семинар-киңәшмәдә катнашучыларның барлык сорауларына квалификацияле җаваплар һәм аңлатмалар бирделәр.